• Tereyağı -  Tuzsuz - % 100 Doğal  (1 Kg)
Tereyağı - Tuzsuz - % 100 Doğal (1 Kg)
Ürün Kodu : Kod-18       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
60.00 TL   Kdv Dahil

Tereyağı tahtını geri aldı. Yıllardır “yağ sağlığa zararlıdır” yalanı bizleri bu güzel üründen uzak tuttu. Bugün artık yediden yetmişe herkes doğal tereyağını şiddetle tavsiye ediyor. Zira tereyağının yararları saymakla bitmiyor.

Eskiden teyzelerimiz, annelerimiz  Haziran ayı geldi mi yaylalarına çıkar şaşortluk yaparlardı. El emeği göz nuruyla yağını , peynirini üretir  güz gelince gurbetteki evlatlarına yollardı. Yaşı 40'ın üzerinde olanlar iyi bilir , saatlerce yol yürür yorgun argın yaylamıza çıkar hemen annemize kuymak yaptırırdık , pilekide pişmiş mısır ekmeğini bir güzel içerisine bandırır  büyük bir iştahla karnımızı doyururduk. Ardından da keçi sütünden mayalanmış yoğurdumuzu yerdik.

            

Evet,  bütün bunlar mazide kaldı diyebilir çoğumuz . İşte tamda burada www.artvinurunleri.com ailesi olarak yine o eski günleri siz değerli hemşehrilerimize yaşatmak için büyük mücadeleler veriyoruz. İstiyoruz ki, o eski günleri bir kez daha yad edelim. Çocuklarımız , torunlarımız  dedelerinin yaşadığı kültürü en azından birazcık tatsınlar ve memleketlerine sahip çıkma , değerlerini tekrardan ayağa kaldırma bilincine ulaşsınlar. Bunun için en azından geleneksel  ürünlerimizi  yaşatma kararındayız.

Sizlere sunduğumuz tereyağımız  Artvin köylerinde ve yaylarında yetiştirilen ineklerimizin sütlerinden  doğal usullerle  üretilmiştir. %100 doğal köy tereyağıdır. Hiç bir şekilde katkı maddesi yoktur.
                     


Özel olarak tasarlanmış  kablarda  bozulmadan sizlere ulaştırılmaktadır. Talebinize göre tuzlu ya da tuzsuz olarak da temin edilebilir. Ancak tuzsuz tereyağının uzun süre acılanmadan saklanması zor olabilir. Bu yüzden buzlukta saklanmalı ya da erkenden tüketilmelidir.
 

Evde Tereyağı  Yapımı

Evde tereyağınızı kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Kaynattığınız sütü 5-6 saat bekletiniz. Üzerinde kaymak tabakasının biriktiğini göreceksiniz. Daha sonra sütün üzerindeki kaymağı alarak soğuk ortamda istediğiniz kadar  biriktiriniz. Kaymağı alınan sütü ise rahatlıkla tüketebilirsiniz. Daha sonra biriktirdiğiniz kaymağı robot ya da blender de yağ oluncaya kadar çırpınız. Kısa süre sonra istediğiniz kıvamda yağ elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz yağı bir kapta soğuk suyla bir süre  karıştırarak sütünün iyice çıkmasını sağlayınız. Artık yağınız hazırdır.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.