• Kara Üzüm (kokulu üzüm) Pekmezi - % 100 Doğal - (1 Kg)
 • Kara Üzüm (kokulu üzüm) Pekmezi - % 100 Doğal - (1 Kg)
 • Kara Üzüm (kokulu üzüm) Pekmezi - % 100 Doğal - (1 Kg)
 • Kara Üzüm (kokulu üzüm) Pekmezi - % 100 Doğal - (1 Kg)

Kara Üzüm (kokulu üzüm) Pekmezi - % 100 Doğal - (1 Kg)

Ürün Kodu : Kod-09       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
55.00 TL   49.90 TL   +Kdv
-
+

Kara Üzüm Pekmezi

Satışa sunduğumuz Kara Üzüm Pekmezi (Kokulu üzüm, adesa üzümü) diğer kara üzümlerle karıştırılmamalıdır. Özellikle  Artvin ve Rize civarlarında yaşayanlar iyi bilir. Adesa üzümünün kendine has bir fenomeni vardır ve diğer üzümlere göre çok daha sağlığa faydalı olan nadide bir meyvedir

Kara üzüm pekmezimiz doğal yollarla ev ortamında hijyenik koşullarda elde edilmiş olup kesinlikle şeker içermez.

Kara Üzüm pekmezinin faydaları nelerdir?

Düzenli tüketildiğinde vücudun ihtiyacı olan enerji ve karbonhidratı sağlar. İçinde ayrıca; demir, magnezyum, potasyum bulunur ve günde bir kaşık tüketerek bile bunları alabilirsiniz. Kansızlığa iyi gelir. Metabolizmayı hızlandırır. 100 gram üzüm pekmezi; 175 gram kırmızı et ve 500 ml inek sütüne eş değer kalori/enerjiye sahiptir.

İştahsızlığa iyi gelir. Bebeklerin gelişimini destekleyerek yeni doğum yapmış kadınların sütünü artırır. Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır ve damar hastalıklarının önüne geçer. Doğal bir antiaging’dir (yaşlanma karşıtıdır). Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklar sonucunda ciltte oluşan bozulmaları onarır.

Evde Üzüm Pekmezi Yapılışı

Üzümler yıkandıktan sonra ezilir ve şırası çıkartılır. Şıra, posasından ve tozundan ayrılmak için ince delikli torbalardan veya süzgeçten geçirilir ve kaynama kazanına aktarılır. Bu kapların genişliği fazla, derinliği az olmalıdır. Kaynama esnasında pekmezin dip tutup yanık kokusunun oluşmaması için pekmez devamlı karıştırılmalı ve savrulmalıdır. Bu sırada kaynatma kabının kenarında ve şıranın yüzünde toplanan köpükler bir kepçe ile alınmalıdır.

Pekmez kıvama geldiğinde pekmezde kırmızı köpük ve ağdalaşma denilen durum oluşur. Tahta bir kaşık pekmeze daldırılıp, pekmezden çıkarıldığında son damla temiz bir tabağa damlatıldığında dağılmıyorsa pekmez olmuştur. Bundan sonra kazan ateşten alınır. Pekmez temiz ve uygun şekildeki sırlı çömlek veya cam kavanozlara konularak kullanılıncaya kadar serin bir yerde bekletilir.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?